Verloren en gevonden voorwerpen

Een voorwerp gevonden of verloren in Koekelare? Kom dan langs tijdens de openingsuren bij het onthaal in het gemeentehuis te Koekelare.

Wij zijn als gemeente verantwoordelijk voor gevonden en verloren voorwerpen zoals fietsen, sleutels, gsm's, brillen, kledij, ringen, portefeuilles, ... Maar let op: er zijn enkele uitzonderingen waarvoor je toch de politie moet contacteren (zie hieronder).

Voorwerp gevonden?

Heb je een voorwerp gevonden waarvan je de eigenaar niet kent? Dan moet je als vinder zelf een redelijke poging doen om de eigenaar van het gevonden voorwerp op te sporen. Lukt dat niet, dan moet je binnen de 7 dagen aangifte doen bij de gemeente waar het voorwerp gevonden is of een andere gemeente naar keuze. Het gemeentebestuur is verantwoordelijk voor de bewaring, registratie en beheer van verloren en gevonden voorwerpen.

Deze voorwerpen schrijven we in het register van verloren en gevonden voorwerpen in. We doen ook de nodige inspanningen om de eigenaar te vinden. Slagen we daar niet in, dan houden we het voorwerp minstens 6 maanden in bewaring. Fietsen moeten 3 maanden worden bijgehouden.

Voorwerp verloren?

Ben je zelf een voorwerp verloren? Dan kan je dit ook aangeven bij het onthaal in het gemeentehuis. Hebben we het niet in ons bezit, dan hebben we in ieder geval jouw contactgegevens als het voorwerp toch zou opduiken.

Ben je jouw identiteitskaart en/of rijbewijs kwijt? Maak dan een afspraak bij de dienst burgerzaken om de procedure voor een nieuwe eID en/of rijbewijs op te starten.

Wanneer moet je de politie contacteren?

Bij de politie moet je nog altijd aangifte doen in geval van:

  • diefstal van voorwerpen of documenten;
  • verloren/gevonden boorddocumenten van een wagen;
  • verloren verblijfsdocumenten (niet-Belgen) of vreemdelingenkaart.

Contactgegevens politie wijkkantoor Koekelare